Anatomia Świadomości

Co wyróżnia warsztat:

Nasze warsztaty są z improwizowaną muzyką na żywo, śpiewaną, graną i loop’owaną! Radek świetnie wyczuwa to, co się zadziewa w grupie, jak również to, w którym kierunku Ania chce prowadzić energię. Połączenie ruchu i żywego dźwięku ma ogromnie pozytywny wpływ na uczestników. Patrzymy na ciało holistycznie, całościowo, wielowymiarowo i chcemy integrować wszystko to, co jest w nas. Dajemy dużo przestrzeni na samopoznanie, na połączenie ze sobą, na ekspresję i integrację tego, co się zadzieje. Wszystko z dużą uważnością i świadomością, jak i po co coś robimy.

Opis:

Zajęcia opierają się na budzeniu świadomości zasad anatomicznych i kinetycznych ludzkiego ciała poprzez pracę z obrazami i wyobrażeniami. Mają na celu ustalenie przepływu w całym organizmie, który pozwala na pełną płynność, szybkość i siłę ruchu bez generowania niepotrzebnego napięcia. Podstawową zasadą pracy jest poczucie przyjemności i rozluźnienia, które chroni przed nadprodukcją ruchową oraz kontuzjami. Jest sposobem na łagodne i skuteczne poradzenie sobie z trudnymi bądź już kontuzjowanymi miejscami w ciele.

“Zajęcia są kompilacją mojej dwudziestoletniej pracy tanecznej łączącej taniec współczesny, kontakt improwizację, pracę z głosem i jogę. Zawierają niektóre narzędzia, z którymi zapoznałam się biorąc udział w Gaga Intensive Summer Course w Batsheva Dance Company (Gaga – język ruchu Ohada Naharina) oraz poszukiwaniach własnych. Popracujemy nad wybranymi elementami tego nowego i wyjątkowego języka tańca. Improwizacyjny charakter zajęć stworzy przestrzeń, by każdy mógł na swoim etapie poznawać i eksplorować własne ciało. Całość wspomagana będzie improwizowaną na żywo przestrzenią dźwiękową i muzyką graną na różnych instrumentach, jak również śpiewaną i loop’owaną.”

PROWADZENIE:
CIAŁO, RUCH – Anna Haracz
DŹWIĘK, MUZYKA – Radek Bekieler
Więcej o Gaga: tutaj
Facebook