Body Flow

Ciało jest naszym łącznikiem ze światem zewnętrznym, a także wewnętrznym, medium dzięki któremu łączymy nasze serce i duszę z myślami i zachowaniami. Świadomość jego możliwości pozwoli nam zatem lepiej komunikować się zarówno ze światem jak i ze sobą samym.

Poprzez techniki takie jak authentic movement, animal flow oraz kontakt improwizację wspólnie poszukamy i przyjrzymy się trzem naturom i jakościom ruchowym tj. miękkiej i delikatnej, ostrej i intensywnej oraz harmonijnej w przepływie.  Zaobserwujemy, jak poszczególne rodzaje ruchu wymagają nakładów energii oraz w jaki sposób  zmienia się nasze ciało i emocje podczas pracy. Poprzez ruchowe ćwiczenia solo, w parach, a także w całej grupie doświadczymy pracy z pędem, masą oraz w różnych poziomach ruchu.

Warsztat, który proponuję będzie miał na celu poszukanie struktur w ciele, które mają za zadanie wspierać nas podczas tańca ale także w życiu codziennym aby wzmocnić sprężystość, lekkość i radość z faktu posiadania ciała, które można a nawet trzeba używać nie tylko od święta.

Będzie dużo informacji ale także sporo przestrzeni na własne ruchowe poszukiwanie.  Poprzez fakt, że  warsztat będzie trwał 1,5 godziny ćwiczenia będą dobrane bardzo świadomie tak aby przez ten czas dotknąć praktycznie i teoretycznie zagadnienia body flow czyli ciała w przepływie.

 //////

 Na warsztat proszę zabrać wygodne i nie ograniczające ruchów ubranie. Doradza się także pracować bez biżuterii, zwłaszcza podczas pracy w parach ze względów bezpieczeństwa.