WARSZTAT

sobota 20.00 – 22.00 Healing Art – koncert 

 

niedziela 16.00 – 17.30  Healing Art – uzdrawianie sztuką   (…więcej)

Dawid Skrzypek

Jestem artystą multimedialnym, muzykoterapeutą, muzykiem oraz kompozytorem. Mam bogate doświadczenie filmowe, medialne i coachingowe. Łączę tradycję i nowoczesność, fizykę i duchowość. Zajmuję się nowoczesną technologią multimedialną oraz komponuję muzykę. Gram na wielu instrumentach, głównie etnicznych.

Kreuję rzeczywistość – swoją i tę wirtualną: tworzę hologramy i mapping 3D. Poruszam się w różnych dziedzinach sztuki i współpracuję z wieloma artystami, muzeami i instytucjami kultury. Tworzę międzynarodowe projekty – ostatni to hologram Jezusa w Jerozolimie. Nagrałem solową płytę Free Spirit, do której zaprosiłem bliskich mi artystów, tworzących w nurcie częstotliwości 432 hZ. W swojej twórczości sięgam do słowiańskich korzeni: interesują mnie mantry, agmy, muzyka etniczna, słowiańska i pierwotna. Oprócz tego ważne są dla mnie: odczuwanie, emocje, świadome wyrażanie siebie, skupienie, relacje i wolność.

Jestem inicjatorem projektu multimedialnego SoundDome (kopuły dźwięku), gdzie propaguję holistyczne podejście do zdrowia i leczenie poprzez sztukę. Performance SoundDome wraz z artystami, których zaprosiłem do współpracy, zrealizowaliśmy na kilku polskich i międzynarodowych festiwalach, m.in. Wibracje, Art of Healing, Serpiente i Indian Spirit w Niemczech. Stworzyłem również projekt Fale Zdrowia, gdzie prowadzę cykle koncertów leczniczych Healing Art połączonych z warsztatami.

Łączę muzykę, multimedia, choreografię, film, fotografię, performance z rezonansem dźwięku, częstotliwościami – tymi naturalnymi. Badam i doświadczam otaczającą mnie rzeczywistość, łącząc różne techniki: dwupunkt, pracę z energią w ciele, rezonans Schumana, Qi Gong, malarstwo intuicyjne, muzykoterapię, sztuki wizualne.

W życiu staram kierować się intuicją, sięgam do swojego źródła, czerpiąc z nieograniczonych zasobów, jakie posiadamy. Uwalniam traumy i lęki poprzez rezonans dźwięku: gongów i mis tybetańskich – docieram do najgłębszych pokładów podświadomości, pracując w półtransie. Transformuję stare nawyki i przekonania, wskazuję nowe rozwiązania, drogę, kierunek.

Podczas gry stosuję nowoczesne podejście, bazujące na technice biorezonansu sensorycznego. Inspiracje czerpię też z analizy bioenergetycznej Alexandra Lowena – dobrze znanej techniki pracy z ciałem. Korzystam również z wiedzy przekazywanej przez dra Joe Dispenza – neurobiologa, który przybliża zasady działania fizyki kwantowej.