ECSTATIC  CACAO

Ceremonia Kakao i Ecstatic Dance

Zapraszamy do magicznej podróży, podczas której Freya poprowadzi Cię w uzdrawiającą przestrzeń serca na spotkanie z Ixcocoa – Devą Kakao odkrywając subtelne moce miłości, błogości i szczęścia.

Pijąc „Napój Bogów” stworzymy święty bezpieczny krąg, w którym będziemy mogli się odprężyć, otworzyć na głębię swojego serca w pełni świadomości i witalnej energii ciała, i akceptując siebie i innych bez ograniczeń, ocen i przywiązań. 

Ceremonia kakao to święty czas i przestrzeń dla siebie w naszym intensywnym i stresującym świecie, czas, aby wyłączyć się z chaosu na zewnątrz i zanurkować w ciszę, wewnątrz, aby poczuć energię serca. Kakao zachęca nas, by połączyć się z naszą prawdziwą naturą, którą jest czysta radość, spontaniczność, energia i miłość.

Jeżeli pragniesz otworzyć się na nową miłość, miłość w sobie lub pogłębić swój obecny związek, uwolnić blokady emocjonalne, puścić stare wzorce z przeszłości, lub po prostu podnieść się na duchu, Ceremonia Kakao może przynieść ci wskazówki jak trafić na właściwy tor.

Przebieg imprezy

Freya rozpocznie ceremonię szamańską uzdrawiającą medytacją w głąb serca, by w ciszy i skupieniu wypić „Napój Bogów”. Kakao wg receptury Freyi słynie ze swej mocy* (ok 30-40 mg) specjalnie przygotowanego czystego surowego kakao. W drugiej części wieczoru Freya wraz z zespołem Dj’ów  zaproszą nas do ekstatycznej celebracji i tantrycznej zabawy grając taneczne sety żywiołowej etnicznej, transowo-szamańskiej muzyki i Ecstatic Dance.

Ważne

 • Będziemy pić napój składający się z ok 30-40 mg specjalnie przygotowanego czystego surowego kakao.
 • *Uwaga: Tak duża ilość kakao jest niewskazana dla kobiet w ciąży i osób z problemami sercowymi i depresją.
 • Aby w pełni skorzystać z ceremonii kakao, dobrze jest nie jeść przed ceremonią. Im dłuższy okres postu, tym efektywniejsze będzie działanie kakao. Bądź w kontakcie ze sobą i poczuj, jaki czas postu jest dla ciebie najlepszy.
 • Przynieś ze sobą butelkę wody, pij jej dużo także po ceremonii.
 • Prosimy unikaj kofeiny, alkoholu lub innych stymulantów przez cały dzień
 • Przyjdź 5-10 minut wcześniej, aby móc poznać się z uczestnikami i dostroić się do ceremonii.
 • Ceremonię Kakao zaczynamy punktualnie (bardzo ważne by nie przerywać ceremonii, od momentu jej rozpoczęcia, dlatego spóźnialscy nie będą wpuszczani).

Właściwości Surowego Kakao

Surowe Kakao ma wiele niezwykle cennych właściwości wspomagających zdrowie i samopoczucie psychiczne. Bogate w antyoksydanty zwiększa długowieczność. Badania potwierdzają, zmniejszenie poziomu hormonów stresu w organizmie i poprawę przepływ krwi do mózgu, co zwiększa sprawność umysłową, świadomość i skupienie.  Regularnie spożywane kakao, utrzymuje gładszą skórę, normalizuje ciśnienie krwi.

Kakao zawiera wiele składników mineralnych, takich jak żelazo, chrom, cynk czy potas. Jednak ziarna kakaowca to przede wszystkim najbogatsze źródło magnezu. Pierwiastek ten jest bezcenny dla naszego organizmu, a my często cierpimy na jego niedobór. Magnez chroni serce, oraz poprawia cyrkulację krwi. Ma duży wpływ na nasz umysł – zwiększa jego wydajność oraz łagodzi skutki stresu. Wykazuje również działanie antydepresyjne i naturalnie poprawia samopoczucie.

Zapraszamy – przyjdź by ekstatycznie dzielić z nami radość i miłość!

Ecstatic Dance

Ecstatic dance, nazywany także tańcem transowym czy medytacją w ruchu ma korzenie w tradycjach szamańskich. Na całym świecie rdzenni mieszkańcy wiosek tańczyli przy ogniu wchodząc w trans. Tańczyli, by przygotować się do wojny, do wesela, na narodziny, poczęcie dziecka, by uzdrowić siebie lub kogoś w wiosce.

Ecstatic Dance tańczą na całym świecie wszyscy – starzy, młodzi, duzi i mali, szczupli i puszyści, biznesmeni i hipisi, studenci i robotnicy. Bo taniec nie zna granic i podziałów, nie ma “kroków, których trzeba się uczyć ani praw autorskich. Ten taniec wszyscy znamy – mamy go w swoim ciele, w genach. Podczas Ecstatic Dance wszyscy jesteśmy tancerzami, członkami jednego miejskiego plemienia.

Zasada tańczenia jest prosta: pozwól swojemu ciału poczuć muzykę i poruszaj się swobodnie. Tańcz jak gdyby nikt nie patrzył! ( bo nikt nie patrzy, nie ocenia, każdy jest zajęty swoim transem).

Podczas takiego tańca, uwalniasz stres, rozluźniasz ciało, uspokajasz umysł, łączysz się z sobą i pozostałymi osobami na parkiecie.

Ogólne zasady podczas Ecstatic Dance:

 1. Free Dance – poruszaj się jak chcesz
 2. Nie rozmawiaj na parkiecie
 3. Szanuj siebie i innych na parkiecie 
  • Zapraszając innych do tańca:
  • Sprawdź czy on/ona ma ochotę na wspólną zabawę ( kontakt wzrokowy)
  • Szanuj odmowę ( brak odpowiedzi to też jest odmowa)
  • Niektórzy wolą tańczyć solo – uszanuj to
 4. Podczas imprezy nie pijemy alkoholu, unikamy silnych perfum.
 5. Tańczymy boso.