Homo Ludens – człowiek bawiący się 

Opis:

Jesteśmy HOMO SAPIENS, rozumnym zwierzęciem, które próbuje ogarnąć świat swoim umysłem. Z ewolucyjnego punktu widzenia zabawa jest dla nas naturalnym sposobem poznawania świata i zdobywania umiejętności niezbędnych do przetrwania.

Zabawa to atrybut dzieciństwa, ale leży u podstaw największych osiągnięć dorosłych. Niezależnie od wieku – to naturalny ludzki instynkt! Brak zabawy nie zabija ciała jak brak powietrza, pożywienia, czy wody, ale zabija ducha i hamuje rozwój psychiczny. Neurobiologia pokazuje, że nasz umysł rozwija się w obszarach, których używamy z entuzjazmem. Najwyższa pora przedefiniować współczesne pojęcie rozrywki.

Warsztat HOMO LUDENS poświęcimy przywróceniu wolności w ruchu, dziecięcej ciekawości świata oraz głęboko zakorzenionej potrzeby ruchu i zabawy z drugim człowiekiem. Sprawdzisz siebie w rozmaitych sytuacjach ruchowych, wymagających kontroli ciała, koordynacji i zwinności.

Wspólnie odkryjemy jak potężną moc ma zabawa w rozwoju człowieka – wchodząc w interakcje ruchowe między sobą i otworzymy się na kreatywną praktykę ruchu poza salą treningową – w codziennym życiu.