Living Dance Form

Od wewnętrznych ograniczeń do wolności, czyli jak się zmieniamy i po co nam świadomość siebie.

Opis:

Mówi się, że rodzimy się jako pełna, szczęśliwa, zdrowa roślinka z niesamowitym potencjałem. A potem życie przycina nas, formuje i zanim się spostrzeżemy działamy w wąskim obszarze bardzo ograniczonych możliwości, patrząc tęskno za wolnością na zewnątrz.

Podczas wykładu opowiem trochę o teorii, jak ten proces ociosywania następuje, jak osadzamy się w samoograniczeniu, które na pewnym etapie przestaje być adekwatne do naszego aktualnego żucia. Podzielę się też wiedzą o tym, co możemy zrobić, aby odzyskać różne kawałki siebie, nabrać mocy i funkcjonować bardziej jako świadomy, wypełniony życiem człowiek.

Podczas części warsztatowej poprowadzę uczestników w podróż w głąb ich ciała, do różnych jakości ruchowych. Będzie to okazja do poeksperymentowania, poobserwowania siebie, poruszenia
zastałych kawałków ciała i znalezienia impulsów do wykroczenia odrobinę poza to, co nam znane na co dzień. Wszystko w atmosferze ciekawości, otwartości a nawet zabawy.

Najlepiej ubrać się wygodnie, poruszać się boso lub w skarpetach (ewentualnie w miękkich, wygodnych butach). Chociaż część warsztatowa nie będzie długa, to mogą być intensywniejsze ruchowe momenty. Każdy uczestnik będzie miał pełną swobodą do tego, czy zaangażuje się mocniej czy delikatniej, to dobrze by było, aby strój nie był główną przeszkodą do wejścia w ćwiczenia, gdyż mogą zdarzyć się ćwiczenia na podłodze. Oprócz ćwiczeń indywidualnych będą też ćwiczenia w parach i grupach.