Miejska Tantra

Transformująca Ścieżka Wolności do Życia

Co wyróżnia warsztat:

Czerpie głównie z buddyjskiej Tantry tj opiera się na metodach pracy z ciałem z niej pochodzących oraz autentycznym poglądzie buddyjskiej pustości… czyli pełni J  Zawiera elementy współczesnej neotantry i zachodniej terapii (voice dialogue, terapii schematów). Jest opracowany w świeckiej, przystępnej i współczesnej formie. Jako prowadzący podchodzimy do tematu całościowo i posiadamy stosowną autoryzację do przekazywania buddyjskich, tantrycznych metod pracy z ciałem oraz potwierdzony przez buddyjskich nauczycieli wgląd w pustość (patrz „o nas”).

Warsztat poprowadzą: Robert i Veronika (TKANKA)

“Zapraszamy wszystkich zainteresowanych Tantrą jako kompletną ścieżką transformacji prowadzącą do całkowitego ucieleśnienia i wolności do życia, w jego pełnym wymiarze.

Buddyjska Tantra za cel stawia przebudzenie pełni ludzkiego potencjału i wyzwolenie od cierpienia niezależnie od indywidualnych uwarunkowań. Jej praktyki podejmowali się kapłani, królowie, wojownicy, handlarze, rolnicy a nawet kurtyzany i bezdomni – żyjący w relacjach monogamicznych, poligamicznych czy celibacie. Metodologią Tantry jest transformacja – przekształcenie. Nie oznacza ona zamiany jednej rzeczy w coś innego – ale oznacza pracę z ludzkimi emocjami celem wydobycia ich pierwotnej, mądrej i nieskażonej ograniczającymi schematami energii. Tantra mówi o czystej i nieczystej wizji na temat istot i zjawisk. Możemy widzieć je jako pełne niewyrażalnych słowami doskonałości i sensu lub patrzeć przez mętny filtr ego polegający na akceptowaniu jednych, odrzucaniu innych i ignorowaniu pozostałych. Bogata praktyka tantryczna cechuje się wielością metod i podejmowanych zagadnień, które będziemy przybliżać uczestnikom na warsztacie.

Całość będzie uzupełniona elementami praktycznymi: oczyszczająca techniką oddechową, regulowaniem energii mantrą, otwieraniem serca i opartą na tym somatyczną praktyką Czterech Niezmierzoności (miłująca dobroć, współczucie, radość i bezstronność), medytacją analityczną dekonstruującą koncepcje i błędne wyobrażenia na temat ciała, elementami tańca oraz wprowadzającymi instrukcjami do praktyki z partnerem.”