Miłość przynosi wolność 

ustawienia systemowe metodą Berta

Hellingera

Metoda ustawień systemowych to praca z nieświadomością, energią i międzypokoleniowymi wzorcami, to potężne narzędzie WGLĄDU I ZMIANY dla tych, którzy chcą spojrzeć na swoje trudności na głębszym poziomie, uwzględniającym historię rodziny i siłę relacji między jej członkami.

Często już jedno ustawienie wystarczy, żeby poczuć znaczące zmiany w swoim życiu. Nasz problem (np. emocjonalny, zdrowotny, finansowy czy jakikolwiek inny) to zapalona lampka alarmowa – wskazuje na to, że coś lub ktoś domaga się uwagi. Często chodzi o historie czyichś krzywd, nieszczęśliwych miłości lub zapomnienia.

Największym fenomenem ustawień systemowych jest działanie tzw. WIEDZĄCEGO POLA, dzięki któremu zupełnie obcy sobie ludzie wybrani do reprezentowania nas czy członków naszej rodziny zaczynają się czuć tak jak osoby, które reprezentują. I właśnie dostęp do tego, co normalnie nam umyka, co często ukryte, czego świadomie nie postrzegamy, daje nam możliwość dotarcia do sedna problemu.

Kiedy klient zgłasza problem, ustawiający „czytając” język ustawień, czyli przede wszystkim ruchy, doznania cielesne oraz emocje reprezentantów, idzie jak po nitce do kłębka do źródła problemu. Tam też wykonywana jest praca na rzecz uwolnienia Klienta z obciążających go dynamik systemowych. Kiedy ukazuje się rozwiązanie, wszyscy czują się odciążeni. To, co dotychczas stanowiło obciążenie lub blokadę, zaczyna nas zasilać. Problem przestaje być potrzebny i może ustąpić. Misja problemu została wypełniona.