PRZESTRZEŃ  ODDECHU

Oddech wpływa na naszą energię życiową. Im swobodniej oddychamy, tym łatwiej energia w nas przepływa. Więcej w nas emocji, pasji życia i chęci działania. Więcej odczuwamy, bardziej się angażujemy, pełniej żyjemy. Mamy lepszy i swobodniejszy kontakt z samym sobą i z innymi ludźmi. Chce nam się czerpać z życia pełnymi garściami.

Czasem jednak, na skutek różnych doświadczeń życiowych, zaczynamy tę energię przyduszać. Odcinamy się od siebie i swoich trudnych przeżyć. Przyczajamy się, tłumimy, chowamy. Nasz oddech stopniowo się spłyca i zawęża, mięśnie oddechowe stają się coraz bardziej sztywne i napięte, a nasza energia życiowa ulega stłumieniu. Mamy coraz mniej pasji, coraz mniej iskry w oku, coraz mniej nam zależy. Pogrążamy się w niemrawości i marazmie.

Pracując z oddechem możemy odwrócić ten schemat. W czasie tego warsztatu doświadczymy łagodnego zanurzenia w odczuwaniu swojego oddechu, ciała i emocji. Dotkniemy naszych wzorców oddechowych i tego, co się pod nimi kryje. Będziemy stopniowo otwierać, poszerzać i uwalniać oddech, pozwalając naszej energii swobodniej przepływać.

Konrad Kuśnierzewski