Słuchaj uchem, a nie… von Thunem, czyli o tym jak powstają raniące nas nieporozumienia, a jak ich unikać.

Opis:

Bardzo się kochacie jednak wciąż zdarzają się Wam nieporozumienia? Czasem wydaje Ci się nawet, że mówicie innymi językami? Zjawisko powstawania nieporozumień doskonale tłumaczy teoria kwadratu komunikacyjnego von Thuna, któremu poświęcamy nasze warsztaty. Przyjdź i przekonaj się jak łatwo można uniknąć nieporozumień.

Zyskasz wiedzę na temat:
� Jak powstają raniące Was nieporozumienia?
� Co robić, żeby usłyszeć to, co naprawdę zostało powiedziane?
� Czym różni się to, co mówisz, od tego, co być może, słyszą Twoi bliscy?
� Co możesz zrobić, aby łatwiej się porozumieć?

Wzmocnisz swoją relację i zapobiegniesz wielu kryzysom.

Konflikty i nieporozumienia występują w prawie każdej relacji. Zupełny ich brak to często fatalna wróżba dla danej relacji, z kolei nadmierna ich ilość może doprowadzić Cię do szaleństwa i dojmującej chęci mordu na Ukochanej Osobie.  Konflikty mogą być konstruktywne, motywujące do zmian i pozwalające na zdobycie kompetencji interpersonalnych, ale i destruktywne, prowadzące do rozpadu relacji. Do tych drugich należą konflikty wynikające z nieporozumień. Czy można ich uniknąć❓

Całkowite uniknięcie nieporozumień nie jest chyba możliwe, ale możliwe jest ich znaczne ograniczenie. Z pomocą przychodzi tu model kwadratu komunikacyjnego von Thuna.  Przyjdź na nasz warsztat, a poznasz go i zrozumiesz:
� Jaki mechanizm kryje się za tym, że na Twoją prośbę wysłuchania, Twój Ukochany reaguje dawaniem Ci niechcianych rad 😉 lub
� Jak to się dzieje, że mówisz swojej Ukochanej komplement a ona słyszy przytyk? albo
� Co powoduje, że wyrażasz troskę o swoje dziecko, prosząc je by założyło czapkę a ono słyszy w tym komunikacie brak zaufania?

oraz DOWIESZ SIĘ:
� Jak mogą powstawać raniące Was nieporozumienia
� Co robić, żeby usłyszeć to, co naprawdę zostało powiedziane
� Czym różni się to, co mówisz, od tego, co być może, słyszą Twoi bliscy
� Co możesz zrobić, aby łatwiej się porozumieć