Robert Dominik i Weronika Włodarczyk (TKANKA)

“Jesteśmy parą miłośników rozwoju osobistego a w szczególności medytacji, współczesnej psychologii, Tantry i buddyjskich sztuk pracy z ciałem, oddechem i umysłem. Nasza relacja jest w całości podporządkowana własnemu rozwojowi na tym polu jak i wspieraniu w tym innych. Ważna jest dla nas tematyka związana z relacjami, wolnością od ograniczających schematów, ucieleśnieniem i relaksacją oraz odkrywaniem najgłębszej prawdy o jaźni i świecie po to, aby wieść dobre, harmonijne i pełne znaczenia życie. Obecnie czujemy wielką inspirację do tego, aby całą tą mądrość, która sprawiła, że nasze własne życie jest teraz spełnione i szczęśliwe, przekazywać jak największej ilości osób, które pragną się rozwijać i odkrywać siebie. Przyświeca nam cel, aby umiejętności i wiedza, którą się dzielimy, była podawana w formie współczesnej, świeckiej i przystępnej. Jednocześnie dokładamy wszelkich starań, aby zawsze pozostawać w zgodzie z przesłaniem i autentycznym duchem tradycji, którym tyle zawdzięczamy oraz zachowywać głęboki i transformujący potencjał ich metod.

Obecnie praktykujemy Dzogczen i buddyjską Tantrę. Naszym najważniejszym nauczycielem był ich mistrz Czogjal Namkhai Norbu. Robert został uprawniony do przekazywania Medytacji Somatycznej i technik pochodzących z buddyjskiej Tantry przez buddyjską wspólnotę Dharma Ocean oraz zachęcony do tego przez Dennisa Morbin – nauczyciela medytacji i jednego z najbliższych uczniów mistrza Wadżrajany Czogjama Trungpy. Veronika jest terapeutką schematów w nurcie poznawczo-behawioralnym, terapeutką dźwiękiem i coachem oraz została upoważniona personalnie przez mistrza zen Genpo Roshi do prowadzenia warsztatów Big Mind łączących Zen z zachodnią terapią voice dialogue. Nasz niedualny wgląd w naturę jaźni i zjawisk metodami buddyjskiej medytacji pustości potwierdzili jej nauczyciele z Singapuru Thusness i Soh Wei-Yu. Ponadto otrzymaliśmy przekazy od innych nauczycieli i praktykowaliśmy na przestrzeni lat m.in. vipassanę, adwaitę, hinduizm czy szamanizm.

Jako TKANKA Centrum Medytacji i Rozwoju prowadzimy zajęcia, spotkania indywidualne i warsztaty w różnych miastach oraz własnym ośrodku w Warszawie. Ich uczestnicy wskazują na nasz autentyzm, otwartość i życzliwość. Ciągle się rozwijamy – studiujemy psychologię, zgłębiamy Taniec Somatyczny, cyklicznie udajemy się na ścisłe odosobnienia praktyki Dzogczen.”

TKANKAstrona