Uderzenia MOCY- jak przemieniać przypływy gorąca w siłę oraz mądrość. Praktyki i ćwiczenia dla bardzo dojrzałych kobiet

Co wyróżnia warsztat:

Podczas warsztatu Uczestniczki mają szansę przyjrzeć się przekazom i skryptom na temat czasu menopauzy. Jednak przede wszystkim otrzymają narzędzia do transformacji gorącej, menopauzalnej energii.

Opis:

“W trwającym od kilku do kilkunastu lat okresie klimakterium, poprzedzającym menopauzę, pojawiają się cieszące się głównie złą sławą uderzenia gorąca. Dzieje się tak, gdy poziom estrogenu spada, a poziom progesteronu może znajdować się już na poziomie zero. System hormonalny funkcjonuje teraz inaczej, w efekcie podwzgórze zaczyna wydzielać w dużych ilościach swoje hormony, by pomóc przysadce pobudzić jajniki do owulacji. Ta nadmierna aktywność podwzgórza i sygnał przysadki zaczynają oddziaływać na obszary mózgu, które kontrolują rozszerzanie naczyń włosowatych i mechanizm pocenia się, występujące podczas uderzeń gorąca. Towarzyszyć temu mogą zmiany nastroju, zmęczenie, uczucie zimna i inne reakcje na czynniki stresujące. To wyjaśnienie pozwala nam zrozumieć, jakie są mechanizmy odpowiedzialne za uderzenia gorąca.

Jednak istnieją tradycje, które postrzegają uderzenia gorąca jako zjawisko
energetyczne. Dzięki temu zamiast „walczyć z menopauzą” do czego zachęcają nas slogany reklamowe, możemy nauczyć się podążać za naturalnymi zmianami w naszych ciałach. Dr Joan Borysenko, która wytyczyła na Harvardzkiej Akademii Medycznej nowy obszar medycyny zajmujący się umysłem i ciałem pisze, że według przekazów 49 różnych kultur, których medycyna opiera się na teorii energii życiowej, nadmierny stres, czy to spowodowany złym odżywianiem, czy brakiem ćwiczeń, czy też nieumiejętnością radzenia sobie w życiu sprawia, że owa ognista energia nie może swobodnie przepływać przez kanały energetyczne ciała i trudno jest jej się ustabilizować w czasie klimakterium.

Jednak kobiety mogą nauczyć się obchodzić z tą gorącą energią! W jaki sposób? Redukując ilość i intensywność napadów gorąca dzięki odpowiednim technikom, zmieniając styl życia i sposób odżywiania się. Dodatkowo mają szansę, by odnaleźć w napadach gorąca Uderzenia MOCY, wnoszące do menopauzalnego procesu psycho- rozwojowy i transformujący potencjał. Podczas warsztatu przekażę proste ćwiczenia i praktyki, które pozwalają na przemianę napadów gorąca w Uderzenia MOCY. Zapraszam ogniście!” Izabela Cisek-Malec